top of page

Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou a nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom či letným eventom.

foto-TATRALANDIA

Vodný park Bešeňová

Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú až z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Pôsobia pozitívne na pohybové i dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pôsobia blahodarne aj na psychiku človeka. Užite si oddych v 8 vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou s teplotou 26 až 39°C.

Besenova_panorama.webp

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami, je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku. Tradičný okruh má dĺžku 1 150 m a na trase je 913 schodov. Dlhý okruh má dĺžku 2 150 m a 1 118 schodov. Dĺžka trvania prehliadky tradičného okruhu je asi 60 min, pri veľkom okruhu približne 100 min. Priemerná teplota v jaskyni je od 6,1 do 7°C.

foto Demanovska jaskyna slobody

Ski Jasná Chopok – Nízke Tatry

Jasná je kráľovnou slovenských lyžiarskych stredísk,  a miesto konania Svetového pohára. V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku zažijete výborné snehové podmienky, viac ako 50 km kvalitne upravených zjazdoviek všetkých obtiažností. Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko v strednej Európe a svojim návštevníkom ponúka 50 740 m upravených zjazdoviek.

foto svah Jasná

Liptovská Mara

Prvou priehradou Vážskej kaskády a zároveň najväčšou vodnou nádržou na Slovensku je Liptovská Mara. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka dosahuje 43 m. Vďaka tejto veľkosti si právom zaslúži prívlastok – Slovenské alebo Liptovské more.
Liptovská mara poskytuje príjemné prostredie pre kúpanie a relax. Objavte krásy Liptova z hladiny Liptovskej Mary – užite si vyhliadkovú plavby loďou. Loď Mara ponúka počas letných mesiacov júl a august pravidelné okružné plavby. V júni sú dostupné iba počas víkendov. Počas týždňa počas júna a v mesiacoch máj a september je plavba možná iba na objednávku.

foto Liptovská Mara

Liptov

Vďaka jedinečnosti prírodných zaujímavostí a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí Liptov k najatraktívnejším oblastiam Slovenska. Väčšina jeho územia je hornatá, bohatá na lesy a prírodné krásy. Najcennejšie prírodné hodnoty sú chránené v Tatranskom národnom parku, Národnom parku Nízke TatryNárodnom parku Veľká Fatra. Spojenie prírodných zaujímavostí, kultúrno-historického bohatstva, možností športového vyžitia a aktívneho trávenia voľného času spolu s možnosťami relaxu a zážitkov robia z regiónu Liptov najväčšie prírodné ihrisko zábavy na Slovensku.

foto Liptov
aktivity
bottom of page